Strona główna > trojmiasto > Narty w Szadółkach

Narty w Szadółkach

Tytuł bloga – tricity – zobowiązuję by raz na jakiś czas pojawiła się notka dotycząca właśnie Trójmiasta i nie była związana tylko i wyłącznie z koszykówką no i udało się znaleźć pomysł na taki właśnie wpis:)

Mieszkańcy Trójmiasta słysząc nazwę „Szadółki” od razu kojarzą ją z wysypiskiem śmieci Gdańska. Być może niedługo w kontekście Szadółek będzie można również mówić o górze z wyciągiem narciarskim.

Jak informuje „Dziennik Bałtycki”, Zakład Utylizacji w Gdańsku zlecił badania pomiarowe w jednej z części wysypiska mające pomóc w decyzji dotyczącej zalegającej tam góry śmieci. Jak się okazał góra jest wyższa od najwyższego szczytu Pomorza – Wieżycy (329m) i jej szczyt znajduje się 330,5m n.p.m. Wojciech Głuszczak, prezes zarządu Zakładu Utylizacji mówi o tym, że teren miałby zostać przysypany ziemią, utwardzony, a następnie zostałby ustawiony tam wyciąg narciarski. Bagatelizuje również sąsiedztwo odpadów (inne sektory wysypiska) i związane z tym ewentualne „nieprzyjemne wonie” dla narciarzy gdyż nowoczesne technologie wdrażane w Zakładzie, powinny zminimalizować wszelkiego rodzaju uciążliwości.

Na razie więcej konkretnych informacji dotyczących ewentualnej inwestycji brakuje, jednak należałoby trzymać kciuki z ten pomysł (chyba pierwszy taki w skali naszego kraju), który może okazałaby się ciekawą alternatywą, dla Wieżycy czy Przywidza o sopockiej Łysiej Górze nawet nie wspominając, na zimowy weekend na nartach lub snowboardzie;)

dałem się chyba nabrać Dziennikowi na prima aprilisowy żart;)

  1. Brak komentarzy.
  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s